Начало Новини Още три финала за България на Световното първенство по спортна аеробика за...

Още три финала за България на Световното първенство по спортна аеробика за юноши и девойки в Италия

34

Българските състезатели си осигуриха участие на още три финала след втория ден на квалификациите на 11-о Световно първенство по спортна аеробика за 12-14-годишни и в първото Световно първенство за юноши и девойки 15-17 години в италианския град Пезаро.

Смесената двойка във възраст 15-17 години Александър Мишинков и Християна Златанова са първи във временното класиране на пресявките с оценка 18.850 точки, а Мишинков се нареди с втора оценка в индивидуалната надпревара с 19.700 точки.

Малко не достигна на тройката в състав Моника Джамбова, Кристина Костова и Атанас Благоев да се нареди в първите осем и завърши състезанието на 10-о място. Атанас Благоев остана 20-и индивидуално.

Във възрастова група 12-14 години Стефани Лечева изигра силно съчетанието си и с 19.150 точки завоюва първа позиция в категория индивидуално девойки.

В първия ден националите си осигуриха още четири финала и в неделя ще се борят за медали в седем категории.

Финалите във всички възрасти са в неделя.