Начало България Общо 22 водачи са установени да шофират след употреба на алкохол, а...

Общо 22 водачи са установени да шофират след употреба на алкохол, а девет – под въздействие на наркотици за ден

24
Общо 22 водачи са установени да шофират след употреба на алкохол, а девет - под въздействие на наркотици за ден

През последното денонощие 22 водачи са били заловени да шофират под въздействието на алкохол, съобщаването от Министерството на вътрешните работи (МВР) след проведена специална полицейска операция. Девет от задържаните шофьори са имали ниво на алкохол между 0,5 и 1,2 промила, докато 13 от тях са били с над 1,2 промила. Трима от шофьорите са отказали да се подложат на тест. Освен това, девет водачи са били проверени за наличие на наркотични вещества, а трима от тях също не са се съгласили на тест.

В течение на операцията са инспектирани 14 331 моторни превозни средства и са проверени 16 924 водачи и пътници. Броят на съставените глоби е 4060, а актовете за нарушения на административния ред са 508.

Общо 18 души са пострадали при пътни инциденти в страната през изминалото денонощие, учиха от МВР. През последните 24 часа е имало 12 катастрофи, но без fatalities.