Българската тенисистка Росица Денчева се класира за втория кръг на турнира на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия), където наградният фонд е 30 хиляди долара.
На 18 години, Денчева победи третата в схемата Татяна Пиери от Италия с 3:0, след което съперничката й се отказа поради контузия след едва 16 минути на корта. В следващия кръг тя ще се изправи срещу Ева Мария Йонеску от Румъния.
Другата българка, Елизара Янева, не успя да реализира два мачбола и загуби от втората поставена – Анхела Фита Болуда (Испания) с 6:7(3), 6:1, 6:7(1) след 2:51 часа игра.
Янева, също на 18, не успя да използва пет сетбола при 5:4 гейма и подаването на Болуда в първия сет, който загуби след пет поредни точки за испанката в тайбрека. Във втория сет българката доминираше, давайки само един гейм на противника. В решаващата трета част тя поведе с 5:3 и сервираше за мача, но пропусна две възможности, а после отново се стигна до тайбрек, където Болуда спечели първите четири разигравания и не срещна затруднения до края.
Двете българки ще вземат участие в турнира на двойки, стартирайки директно от четвъртфиналите.
Денчева и Лиза Заар (Швеция) са поставени под номер 1, докато Янева и Аня Станкович (Сърбия) са номер 4. Участва и Александра Матева, която в дует с Валентина Вачкова (Чехия) ще се изправи срещу Ясмин Кабаж (Мароко) и Матилд Лолиа (Франция).
Днес Матева загуби последния си мач от квалификациите на сингъл от италианката Елеонора Алвизи с 1:6, 1:6.