Начало Новини Нотингам продължава да се изкачва в английската Висша лига след домакински успех...

Нотингам продължава да се изкачва в английската Висша лига след домакински успех над Кристъл Палас

29

Крис Ууд вкара петия си гол през сезона, като този път донесе успеха на Нотингам Форест с 1:0 над Кристъл Палас в последна среща от 8-ия кръг на английската Висша лига. С успеха Форест продължи да се изкачва в класирането и с 13 точки вече е на 8-о място, докато лондончани все още нямат победа от началото на първенството и остават в зоната на изпадащите, на 18-о място.

Ууд, който е национал на Нова Зеландия, беше опасност за вратата на Палас през целия мач, но успя да материализира усилията си само веднъж – 19 минути след началото на второто полувреме. Той тръгна на дрибъл и реши да стреля още преди да влезе в наказателното поле. Шутът му беше близо до гредата, но достатъчно силен, за да влезе. Вратарят Дийн Хендерсън отби топката, но не успя да я извади в корнер и тя се спря в мрежата.

Попадението даде спокойствие на нападателя, който заигра по-уверено, но домакините трябва да благодарят и на вратаря си Мац Селс, който остави победата с две чудесни намеси. Най-напред той спаси опасен изстрел на Еберечи Езе от свободен удар, а след това и още един – на Джефри Шлуп девет минути преди съдията да свири край на мача.
„Нуждаехме се от домакинска победа и за радост, я взехме. Направихме неща, които работим на тренировката и това е добре. Също така показахме, че разполагаме със силен състав, който може да бъде конкурентен. Победата е важна и за увереността ни“, каза Ууд след мача.

Победата сложи край и на серията на тима от седем поредни мача на свой терен без победа.