Начало Спорт Нидерландия направи пълен обрат срещу Турция и стана последният полуфиналист на Евро...

Нидерландия направи пълен обрат срещу Турция и стана последният полуфиналист на Евро 2024

59
нидерландия
Снимка: БТА

Нидерландия завърши обрат срещу Турция и се класира за полуфиналите на Евро 2024 след победа с 2:1. На почивката турците водеха с гол на Айкадин, но холандците се завърнаха и спечелиха благодарение на головете на де Фрай и Гакпо, съобщава БТА.

Мачът започна със сериозен опит за гол на Депай в началото, но той не успя. Турция отговори с гол от пряк свободен удар.

И двата отбора бяха внимателни в защитата, а турците се опитаха да забавят темпото на играта.

След корнер в 35-ата минута, турците вкараха гол с глава и изведоха преднина. Но във втората част холандците се събудиха и изравниха благодарение на де Фрай.

В последните минути Нидерландия реализира втори гол и се класира за полуфиналите. Турция направи смени, но не успя да изравни.

Следващият мач на Нидерландия е срещу Англия в сряда, 10 юли в Дортмунд.