Начало България Наградиха победителите в турнира "Шахматно лято", проведен в Шумен

Наградиха победителите в турнира "Шахматно лято", проведен в Шумен

29

Наградиха победителите в турнира „Шахматно лято“, част от веригата „Шахматни сезони“, организирана от Спортен клуб по шахмат „Шумен“. В церемонията се включиха двама зам.-кметове на община Шумен – Николай Колев и Николай Симеонов. На най-добре представилите се шахматисти до осем, до десет, до тринадесет и до шестнадесет години бяха връчени награди. Медали получиха първите трима във всяка възрастова категория. Грамоти получиха всички участници. Съдия на турнира беше Петромир Панайотов.

С пет точки на първо място до 16 години се класира Илдана Канцерова от Казахстан. Втори с 4,5 точки остана Каан Тефиков от Шумен. Третото място със същия точков актив зае Павел Петков, също от Шумен.

Александър Атанасов от Шахматен клуб „Тунджа“ получи първа награда за шахматист до 13 години в турнира. Той спечели 7 точки от 7 изиграни клуба. Второ място зае Велин Симеонов от Спортен клуб по шахмат „Шумен“, с 6 точки. Трети е Александър Ангелов от Шахматен клуб „Пристис“ с 4 точки.

Иван Писев от Шумен със седем точки спечели първа награда в категорията до 10 години. Второто място зае Ивона Русева от Шахматен клуб „Дунав 1931“ с 5,5 точки. Трети са класира Цветан Данев от същия клуб, също с 5,5 точки.

Даниел Токмачов от САЩ спечели първо място в класацията до 8 години с 5,5 точки. Велизар Петков от Шахматен клуб Етър зае втората позиция с 5 точки. Трети завърши Павел Лозанов от Шахматен клуб „Пристис“ с 4,5 точки от 7 изиграни кръга.

Участниците в „Шахматно лято“ баха разделени в 2 турнира – за шахматисти до 10 и до 16 години. Тридесет и един бяха състезателите, участващи в турнира до 10 години. Двадесет и двама се включиха в турнира до 16 години. Участваха млади шахматисти от България, Украйна, САЩ, Казахстан, Русия. Турнирите се играха в седем кръга на времева контрола от 10 минути + 5 секунди добавени на ход.