Начало Новини Куман поддържа Депай гладен за голове, след като изравни рекорда на Ван...

Куман поддържа Депай гладен за голове, след като изравни рекорда на Ван Перси

34
Куман поддържа Депай гладен за голове, след като изравни рекорда на Ван Перси

Мемфис Депай не получи шанса да оформи своя хеттрик във вторник и да излезе начело в листата на реализаторите за нидерландския национален отбор за всички времена, тъй като треньорът Роналд Куман заяви, че иска да го държи мотивиран за още голове.

Депай отбеляза две попадения в първите 16 минути на победата на Нидерландия с 8:0 над Малта в квалификациите за Световното първенство, с което изравни рекорда на Робин ван Перси от 50 гола.

И двамата играчи имат по 50 гола в 102 международни участия.

„Изравних Ван Перси, доволен съм от това“, каза Депай, който беше изваден в 72-ата минута при резултат 4:0 за нидерландците.

„Но това е само временен резултат. Разбира се, аз се стремя към 51, 52 и също 53. Ако бях играл по-дълго, може би щях да вкарам още един тази вечер“, каза той пред репортери.

„Не казах нищо за факта, че треньорът ме смени. Вече бях щастлив, че мога да правя това, което правя от години… да вкарвам.“

Депай отбеляза първия си гол за националния отбор срещу Австралия на Световното първенство през 2014 г. в Бразилия, но през годините не винаги взаимоотошенията му с националния отбор са били гладки.

„В крайна сметка е важно да сме на Световното първенство и да стигнем далеч“, каза още Депай.

Куман постоянно подкрепяше Депай през двата му периода начело на нидерладския национален отбор, дори когато той не беше в оптимална форма.

„Винаги съм смятал, че Мемфис е страхотен играч. Мисля, че заслужава голям комплимент. Имаше година, пълна с контузии, но сега е във форма и гладен“, каза Куман.
„Страхотно е, че не вкара третия гол, защото тогава остава гладен за още“, пошегува се той по нидерландската телевизия.