Фирмата „Три-Уол България“, част от „Три Уол“ (Tri Wall), беше удостоена с сертификат клас „А“ за своето инвестиране в „Тракия икономическа зона“ (ТИЗ). Инвестицията, надхвърляща 60 милиона лева, е насочена към изграждането на нов завод за велпапе и опаковъчни материали, предвижда се да създаде 150 работни места, съобщи Министерството на иновациите и растежа (МИР).
На специална церемония в сградата на МИР, вицепремиерът и министър Томислав Дончев връчи сертификата на представителите на „Три-Уол България“ ЕООД, които ще изпълнят инвестиционния проект.
Сертификатът, издаден от МИР съгласно Закона за насърчаване на инвестициите, предоставя на инвеститора различни административни и финансови предимства.
С цел подкрепа, Министерството на иновациите и растежа подписа споразумения с инвеститора и Община Марица, където ще бъде осъществена инвестицията, за изграждане на необходимата техническа инфраструктура. Общината получи предварително 4 милиона лева по насърчителната програма от МИР.
„Министерството направи всичко възможно, за да подкрепи този проект – от финансиране на инфраструктура до свързването на инвеститора с институциите, подготовка на документи, както и провеждане на разговори и срещи. Съвместната работа с Българската агенция за инвестиции и Тракия икономическа зона е довела до реализирането на този значителен проект и вярвам, че той ще привлече вниманието на бъдещи инвеститори от Япония,“ подчерта Томислав Дончев по време на разговора.
Основателят и изпълнителен директор на фирмата Южи Сузуки изрази благодарност на вицепремиера и подчерта, че България беше предпочетена пред Турция не само заради стратегическото си местоположение и членството й в ЕС, но и заради гостоприемството и добротата на местните хора.
Управителят на фирмата в България Джихангир Ерол представи детайлно проекта по време на срещата и изрази убеждението си, че има потенциал за разширяване на инвестицията и самата компания.
„Три-Уол България“ ЕООД е част от азиатската компания „Три Уол“ (Tri-Wall), която е специализирана в производството и продажбата на опаковъчни решения и велпапе.
По време на посещението си в „Тракия Икономическа Зона“ в края на януари, вицепремиерът Дончев подчерта важността на разширяването на опита на ТИЗ в други успешни райони в страната.
„Моделът тук демонстрира добро сътрудничество и ангажираност от страна на бизнеса в образованието, което е от решаващо значение,“ заяви Дончев. Според него, ако има подобни центрове в страната, БВП-то може да се увеличи с 50%. Вицепремиерът подчерта, че важно е развитието на технологии с висока добавена стойност.