Начало Новини Карен Хачанов отстрани Брендън Накашима на турнира по тенис за мъже във...

Карен Хачанов отстрани Брендън Накашима на турнира по тенис за мъже във Виена

29

Карен Хачанов победи с 1:6, 6:3, 6:4 Брендън Накашима и се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове от сериите АТП 500 в австрийската столица Виена, който е с награден фонд 2.47 милиона евро. Руснакът спечели след час и 52 минути игра.

Съперник на Хачанов в следващия кръг ще бъде италианецът Матео Беретини.

Хачанов изигра много слаб първи сет. Той не спечели разиграване в откриващия гейм и бе пробит два пъти поред от американския си съперник, след което пропиля три възможности за брейк и Накашима затвори частта при 6:1. Руснакът обаче коригира грешките и записа единствения пробив във втория сет за 4:2, след което не даде разиграване на американеца на собствен сервис в деветия и последен гейм.

Ситуацията се повтори в третия сет, когато Хачанов записа единствения брейк за 2:1 и отново не позволи на Накашима да стигне до разиграване на пробив до крайното 6:4.

По-рано през деня българинът Григор Димитров претърпя поражение от чеха Томаш Махач със 7:6(5), 4:6, 3:6 след два часа и половина игра. Чехът ще играе срещу британеца Джак Дрейпър, който победи италианеца Лучано Дардери със 7:5, 6:1.

Поставеният под номер 6 Лоренцо Музети пък отстрани французина Гаел Монфис без игра. Също заради контузия напред продължава и Алекс Де Минор, след като италианецът Флавио Коболи се оттегли от корта при 7:6(2), 3:1 в полза на австралиеца.