Начало Новини Ивана Николова и Левхартиче ликуваха в Еврокъп при жените ...

Ивана Николова и Левхартиче ликуваха в Еврокъп при жените Победен кош на Йордан Минчев за Шарлероа, успех и за Антверп Джайънтс на Иван Алипиев за Купата на ФИБА Европа

24
Националът Йордан Минчев бе най-полезен за Шарлероа при равенство със Спортинг в квалификациите за Купата на ФИБА Европа

Точна стрелба на българския национал Йордан Минчев от наказателната линия донесе победата на белгийския Спиру Шарлероа при домакинството срещу азербайджанския Сабах с 82:81 (24:26, 25:16, 18:20, 15:19) в първа среща от група G на турнира за Купата на ФИБА Европа по баскетбол за мъже.

Минчев завърши с 3 точки и 8 борби за 19 минути на терена за домакините, като всичките му точки бяха от наказателната линия. При оставащи 16 секунди в мача и резултат 81:81 българинът бе фаулиран и се разписа при втория си опит за победното 82:81.

Двата състава изиграха оспорван двубой, в който гостите от Сабах водеха с 80:75 три минути преди финалната сирена.

Най-резултатен за победителите бе Коби Уилямс със 17 точки.

В следващия кръг от европейската надпревара, на 16 октомври, за Шарлероа предстои гостуване на шведския Норкьопинг Долфинс.

Националът Иван Алипиев и отборът на Антверп Джайънтс победиха румънския Констанца с 88:70 (31:16, 17:15, 25:18, 15:21) като гости в първия кръг от група С на турнира за Купата на ФИБА Европа.

Алипиев реализира 4 точки и 5 борби за 21 минути на терена.

Гостите от Белгия владееха инициативата през целия двубой и оглавиха временното класиране в групата. На почивката водеха с 48:31, а след трета част със 73:49.

В следващия двубой от Купата на ФИБА Европа за Антверп Джайънтс предстои домакинство на Шоле (Франция) на 15 октомври.

Българката Ивана Николова и нейният чешки тим Левхартиче Хомутов победиха полския Гожов с 90:84 (21:23, 13:23, 27:24, 29:14) като домакини в мач от първия кръг в група А на баскетболния турнир Еврокъп при жените.

Николова не успя да се разпише за четирите си минути на терена, като пропусна и двете си стрелби от далечна дистанция.

Домакините бяха догонващи в резултата в по-голямата част от мача, но стигнаха до обрат в последните минути.

Най-резултатна за успеха на Левхартиче бе Шарлоте Величова с 25 точки,

Ивана Николова и съотборничките й ще гостуват на френския АСВЕЛ във втория кръг от турнира на 16 октомври.

Утре (10 октомври) друга българска баскетболистка ще стартира в груповата фаза на Еврокъп. Борислава Христова и испанският Спар Жирона ще гостуват в Армения на местния Ереван Фоксис в двубой от първия кръг в група L.