Начало Спорт Евро 2024: Румъния записа категорична победа с 3:0 срещу Украйна

Евро 2024: Румъния записа категорична победа с 3:0 срещу Украйна

44
Снимка: БТА

Селекцията на Румъния по футбол постигна ясна победа с 3:0 над Украйна в група „Е“ на европейското първенство по футбол, като по този начин завоюва водещата позиция в класирането.

В следващия мач от 19:00 часа българско време ще се изправят един срещу друг Словакия и фаворитът Белгия за първото място.

Румъния откри резултата в 29-ата минута след грешка на вратаря на Украйна, когато Николае Станчу успешно стреля в горния ляв ъгъл.

Вторият гол за Румъния беше вкаран в 53-ата минута след изпълнение на Разван Марин, което измъкна вратаря на украинците.

Само три минути по-късно Румъния удвои преднината си с третия гол. Денис Драгуш успя да вкара топката в празна врата след асистенция на Денис Ман.

Украйна намери шанс за гол в 65-ата минута, но стрелбата на Андрий Ярмоленко от липсваща защита отиде над гредата.