Нощта на театрите в Драматичния театър в Пловдив беше отбелязана с изложба на значимите театрални плакати на Ганчо Ганев, откриване на новата VR зала в Музея на театъра и премиерата на спектакъла „Без кръв“.
Директорът на театъра, Сюзанна Арутюнян-Василевска, посочи, че вечерта е посветена на историята и паметта. Ганчо Ганев, който създава театрални плакати от почти 50 години, отбеляза своя 80-годишен юбилей. Всяко негово произведение разказва за ключови моменти, които остават в историята на театралната сцена. Изложбата в голямото фоайе предоставя на посетителите възможност да се запознаят с историята на Драматичния театър в Пловдив.
Ганчо Ганев работи с водещи режисьори през 70-те и 80-те години, когато театърът е бил на върха на своя успех. Той разказва историята на пиесите чрез минималистични, но вълнуващи елементи, споделя експертът от „Театрална памет“ Катерина Георгиева.
Новата VR зала в Музея на театъра, първата от своя вид в България, представи на посетителите виртуалната реалност на първия професионален театър в страната. Чрез VR технологията теоткриха как изглеждаше тази историческа институция отвътре, запознаха се с основателите и актьорите, които създадоха българския театър, и почувстваха атмосферата на онези незабравими времена.
В 21:00 часа започна премиерата на спектакъла по текст на Алесандро Барико „Без кръв“, с режисура на Диана Добрева и драматургия на Александър Секулов, който пренася важно послание за човечеството.