Американската атлетка Сидни Маклафлин-Леврон ще участва за първи път в професионална надпревара на 100 метра по време на турнира от Големия шлем в Филаделфия в края на този месец, информираха организаторите от лекоатлетическата асоциация.
Световната рекордьорка и двукратна олимпийска шампионка на 400 метра с препятствия е доминираща в дисциплината през последните години и спечели златни медали на първите две състезания от Големия шлем в Кингстън и Маями. Тя ще се включи в надпреварата с къси бягания с препятствия в събитието в Филаделфия, което стартира на 30 май и ще включва 100 метра с препятствия и 100 метра спринт. Според агенция Ройтерс, досега тя не е участвала професионално в спринтови състезания.
Новата лекоатлетическа верига Grand Slam Track дебютира на 4 април в Кингстън (Ямайка). Организатор на състезанията в Северна Америка е четирикратният олимпийски и осемкратен световен шампион по бягания на 200 и 400 метра, включително в щафета 4 по 400 метра за САЩ, Майкъл Джонсън.
Верката предлага награден фонд от 12.6 милиона долара и обхваща само бягания в шест дисциплини: къс спринт (100 и 200 метра), къси препятствия (100/110 метра с препятствия и 100 метра), дълъг спринт (200 и 400 метра), дълги препятствия (400 метра с препятствия и 400 метра), средни разстояния (800 и 1500 метра) и дълги разстояния (3000 и 5000 метра).
Последният път, когато Маклафлин-Леврон бяга на 100 метра, беше на колежанско състезание през 2018 година, докато учеше в университета в Кентъки, и пробяга дистанцията за 11.07 секунди.