29
Григор Димитров
Снимка: БТА

Григор Димитров, нашата първа ракета в мъжкия тенис, успя да се класира за третия кръг на „Уимбълдън“.

След като загуби първите два сета срещу Цзюнчън Шан, Димитров се завърна и спечели мача с 5:7, 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:4 след над 3 часа и 29 минути игра. Това бе вторият обрат на Григор в турнир от Големия шлем, което го направи един от главностите на събитието.

Мачът му с Шан трябваше да се проведе в сряда, но лошата погода в Лондон пречеше на играчите да излязат на корта.

Играта започна без изявен фаворит, но Шан успя да вземе преднина в първия сет с резултат 7:5.

В следващите геймове Шан продължи да доминира и стигна до 3:1 втори сет.

Въпреки усилията си, Димитров загуби втория сет, но успя да се завърне в тайбрека, който отново бе спечелен от Шан.

С третия сет Григор успя да подобри играта си и да спечели с резултат 6:4.

Най-добрата му игра бе в четвъртия сет, където сервисът му работеше перфектно. Той спечели с резултат 6:2 и прегази китайския си опонент.

С победата си, Григор се класира за третия кръг, където ще играе срещу Гаел Монфис.

Двамата се срещат пет пъти преди това, при пет победи за Монфис. Но двамата никога не са играли на трева.