Общо 26 момичета от подготвителните групи на всички детски градини в община Казанлък взеха участие в тазгодишния детски спектакъл „Принцеси на розата“, съобщиха от местната администрация. Детското шоу се състоя в Дома на културата „Арсенал“, а със своите танци малките участнички разказаха история за силата на единството и приятелството, допълнена от приказното звучене на цигулка.
Принцесите на розата получиха своите ленти и корони от Царица Роза 2025 Мария Шамбурова и нейните подгласнички Константина Костадинова и Таня Чипилска. Заместник-кметът Сребра Касева приветства малките принцеси и поднесе букети на техните ръководители.
Събитието е организирано от Община Казанлък и е под патронажа на кмета Галина Стоянова, която беше и негов гост, посочиха от администрацията. В спектакъла се включиха Спортен клуб по художествена гимнастика “Розова долина“, Клуб по спортни танци “Киара – Н“, балетна формация “Дива Денс“, клуб по актьорско майсторство “Нашенци“ кьм Общинския детски комплекс „Св. Иван Рилски“ и Йоан Иванов от Средно училище „Екзарх Антим I“.
Детският спектакъл е част от програмата на Празник на розата 2025. Празникът започна с избора на Царица Роза, а кулминационните дни са 6,7 и 8 юни.