След като прие доклада за работата си, Временната комисия за установяване на всички факти и обстоятелства относно проблемите с безводието в страната реши, че ще го предостави на Министерския съвет (МС).
Комисията задължи правителството, на база препоръките в доклада, да изготви план за действие за изпълнението им, който да бъде внесен в Народното събрание в тримесечен от приемането на доклада.
Днес беше последното заседание на Комисията.
Председателят на Комисията Младен Шишков от ПГ на ГЕРБ-СДС открои по време на заседанието й в края на миналия месец като най-важна тема създаването на единен орган за управление на водите. Шишков представи тогава предложенията на неговата парламентарна група, които заедно с тези на другите ПГ, са вписани в доклада за работата на комисията, като изтъкна, че в него ще има препоръки, които да бъдат адресирани както към изпълнителната власт, така и към парламента за бъдещите законодателни промени и действия, свързани с преодоляването на проблемите с безводието. Шишков изрази миналия месец надежда окончателният вариант на доклада да бъде приет на следващото заседание на комисията и да бъде докладван и в пленарна зала.
В края на януари Младен Шишков беше избран за председател на Временната комисия за установяване на всички факти и обстоятелства относно проблемите с безводието в страната. Той зае мястото на Манол Генов от ПГ на „БСП – Обединена левица“, който стана министър на околната среда и водите в кабинета „Желязков“.
Парламентът прие решение за създаване на временната комисия на 11 декември миналата година. Решението предвиждаше комисията да работи три месеца, в средата на март срокът на работата й беше удължен с още три месеца. Сред задачите на Комисията бе изготвянето на доклад с препоръки за конкретни мерки на ниво законодателна, изпълнителна и местна власт.