Семейство и приятели на засегнатите от инцидент, причинен от младеж, каращ АТВ в курортен комплекс „Слънчев бряг“, организираха протест пред Съдебната палата в Пловдив. Те се противопоставят на решението на съда в Несебър, който освободи 18-годишния шофьор под домашен арест. Пострадалите са жители на Пловдив.
Протестиращите настояха за справедливо разглеждане на делото и изразиха притеснение, че случая може да остане забравен. Те искат обвинението срещу младежа да бъде засилено. „Няма ред, няма справедливост. Това не е държава, всичко приключва за кратко и виновни не се намират“, заявиха протестиращите.
Днес в Бургас ще бъде разгледан протестът на Районната прокуратура срещу решението на съда да освободи младежа под „домашен арест“.
Състоянието на жената, приета в болница в Университетската многопрофилна болница за активно лечение (УМБАЛ) в Бургас, остава тежко след инцидента с четириколесното превозно средство в Слънчев бряг. Тя е в реанимация с критични показател и в кома. В болницата е и тригодишно дете, пострадало по същия начин. Според заместник-директора на болницата, трима от пациентите вече са изписани.
Изпълняващият длъжността главен прокурор Борислав Сарафов поиска вчера от прокуратурата в Бургас да предаде досъдебното производство по случая с АТВ-то на Националната следствена служба (НСлС).
Инцидентът се е случил на 14 август, когато петима души, включително три деца, бяха ударени от наетото превозно средство. 18-годишният младеж е бил зад волана. След пристигането на полицията, той обясни, че АТВ-то е било с дефектни спирачки – информация, която е получил веднага след наемането му.