Начало Новини Барселона записа втори успех за сезона в баскетболната Евролига за мъже

Барселона записа втори успех за сезона в баскетболната Евролига за мъже

39

Испанският гранд Барселона победи гостуващия Монако с 86:71 (26:18, 21:21, 24:15, 15:17) в мач от третия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже.

„Каталунците“ постигнаха втора поредна победа от началото на сезона, като имат и едно поражение, заемайки второ място в класирането. Монако допусна първа загуба в най-престижния клубен баскетболен турнир в Европа и е на пета позиция.

Домакините контролираха мача през всичките 40 минути. Те водеха с 47:39 на почивката, със 71:54 след третата част и до края нямаха проблеми да стигнат до успеха.

Най-полезен за Барселона беше Кевин Пънтър с 21 точки, а Джабари Паркър вкара 16 точки, а Николас Лапровитола добави 13.

Ели Окобо се отличи с 13 точки и 7 асистенции за Монако. Алфа Диало реализира 12, а Майк Джеймс вкара 11.

В следващия кръг на 18 октомври Барселона ще гостува на лидера в класирането Цървена звезда (Сърбия), а Монако ще приеме Виртус Болоня (Италия).