Начало Култура Шесто издание на Регионално изложение „Земята – рай за всички“ ще бъде...

Шесто издание на Регионално изложение „Земята – рай за всички“ ще бъде открито на 10 октомври в Добрич

34
Шесто издание на Регионално изложение „Земята - рай за всички“ ще бъде открито на 10 октомври в Добрич

На 10 октомври в Добрич ще се проведе шесто издание на Регионалното изложение „Земята – рай за всички“, съобщиха от местната администрация.

Посетителите ще имат възможност да видят щандове с ръчно изработени сувенири, художествени творби и тематични изделия от проекта „От раклата на баба“.

В мероприятието ще участват читалища, детски градини, училища и клубове от града и съседните райони. Концертната програма ще представи културното разнообразие на различни етнически общности.

Сред присъстващите ще бъдат председателят на Националното сдружение „Романо Ило“ от Скопие, Република Северна Македония, Бранислав Петровски, както и представители на различни организации и общински съветници, включително Венцислав Захариев от Сдружение „Млади Български Творци“ и Чавдар Иванов от Сдружение „Обединена ромска надежда“.

Събитието е организирано от Народно читалище „Романо дром – 2002“.

Миналогодишното издание на „Земята – рай за всички“ се проведе в Архитектурно-етнографския музей на открито „Старият Добрич“.