Начало Свят Северна Корея разполага допълнителни войски в Русия, твърди южнокорейското разузнаване

Северна Корея разполага допълнителни войски в Русия, твърди южнокорейското разузнаване

59
Северна Корея разполага допълнителни войски в Русия, твърди южнокорейското разузнаване

Според съобщение от южнокорейската разузнавателна служба, Северна Корея е изпратила допълнителни войски в помощ на Русия в конфликта с Украйна, съобщи ДПА.

Информацията от Южна Корея показва, че нови севернокорейски войски са били прехвърлени в Курска област в Русия, макар и точният брой да не е потвърден, съобщи агенция Йонхап.

„След месец на тишина, севернокорейски войници се завърнаха на фронта в Курска в началото на февруари“, съобщи агенцията.

Представители на военната разузнавателна служба в Южна Корея разкриха, че над хиляда войници от Северна Корея са били изпратени в Русия през тази година.

През средата на януари южнокорейските разузнавателни служби информираха, че около 300 севернокорейски войници са загинали, а около 2700 са ранени в битките в района на Курск.

Според данни на Йонхап, през миналата година Северна Корея е изпратила около 11 000 бойци в Курска област. От този момент южнокорейските разузнавателни служби активно си сътрудничат с украинските.

Точно по този повод руското Министерство на отбраната обяви, че руските войски са превзели две села в Курска област – Погребки и Орловка, близо до украинската граница.

Украинският президент Володимир Зеленски похвали своите войници за успешните резултати в Курска област и похвали фронтовите части в Донецк за контраатаките срещу руските сили.

Агенция Ройтерс отбеляза, че не може да потвърди информацията от бойния фронт на двете страни.