Два ценни музикални инструмента, които принадлежат на членовете на рок групата Heart, бяха откраднати от зала в Ню Джърси през задния уикенд, докато групата се подготвяше за началото на своето национално турне, според информация от Асошиейтед прес. В момента музикантите предлагат награда за информация, която да помогне за тяхното връщане.
Групата планираше да открие турнето An Evening With Heart в събота в казино Hard Rock в Атлантик Сити, като инструментите били подредени на сцената ден преди шоуто. Сред откраднатите предмети е уникална електрическа баритон китара Telecaster с лилав блясък и ръчно рисуван гриф, специално направена за Нанси Уилсън, и ретро мандолина Gibson EM-50 от 1966 г., която Пол Моак, член на групата, е използвал повече от 25 години.
„Тези инструменти не са просто инструменти, а част от нашата музикална идентичност“, заяви Нанси Уилсън в изявление, публикувано от групата. „Сме опустошени и молим за безопасното им връщане – без никакви въпроси. Стойността им за нас е безценна.“
Групата Heart, ръководена от сестрите Нанси и Ан Уилсън, създава музика от 70-те години, като популярните им хитове включват Magic Man, Crazy on You и Alone. Те са членове на Залата на славата на рокендрола и през 2023 г. получиха наградата за цялостен принос от Американската звукозаписна академия, отбелязва Асошиейтед прес.