Начало Свят Отстраненият президент на Южна Корея беше пуснат на свобода, след като съд...

Отстраненият президент на Южна Корея беше пуснат на свобода, след като съд отмени заповедта му за арест

24
Отстраненият президент на Южна Корея беше пуснат на свобода, след като съд отмени заповедта му за арест

Бившият президент на Южна Корея Юн Сук-йол, който беше отстранен с импийчмънт, беше освободен след отмениране на заповедта за арест, която доведе до неговото задържане в средата на януари, информира южнокорейската информационна агенция Йонхап.

Юн беше хванат в своята къща в Сеул след втори опит, когато неговата охрана и привържениците му препречиха пътя на служителите от южнокорейското Бюро за разследване на корупция.

Наказателният процес, който започна срещу него за организиране на държавен преврат, започна на 20 февруари в Централния районен съд в Сеул.

Консервативният лидер предизвика политическа нестабилност в Южна Корея на 3 декември миналата година, обявявайки военно положение и изпращайки армията в парламента, съобщават международните агенции.