Начало Новини Монтана 2003 надви Партизан за втори успех в Адриатическата лига по баскетбол...

Монтана 2003 надви Партизан за втори успех в Адриатическата лига по баскетбол за жени

29

Баскетболистките на Монтана 2003 победиха сръбския Партизан 1953 със 77:62 (18:16, 14:25, 27:11, 18:10) като домакини в зала „Младост“ в Монтана в четвъртата си среща за сезона в Адриатическата лига за жени.

Успехът бе втори от четири срещи за Монтана 2003, докато Партизан записа трета загуба и продължава с актив 1-3.

Двата състава изиграха много интригуващ сблъсък, преминал с няколко размени на водачеството. Домакините имаха 2 точки аванс след 10 минути игра, но изостанаха в края на първата четвърт и на почивката резултатът бе 41:32-

По-силна трета част, в която баскетболистките на Монтана 2003 вкараха 27 срещу 11 точки за противника им донесе преднина от 59:52 преди заключителните 10 минути.

Тройка на Борислава Денчева направи резултата 66:56 при оставащи осем минути. Добрите изяви на Денчева продължиха, тя реализира още една тройка и кош за 2 точки, а малко по-късно Габриела Николова и Микаела Дамянова се разписаха за преднина от 15 точки при 75:60 четири минути преди края на мача. До края българският състав нямаше проблем да задържи водачеството, а най-голямата разлика в срещата бе именно 15 точки.

Сара Бут изигра страхотен мач за Монтана 2003, завършвайки с „трипъл-дабъл“ от 19 точки, 12 борби и 10 асистенции. Киана Джонсън също се нареди сред най-резултатните за победата с 18 точки, 7 борби и 7 асистенции, Габриела Николова реализира 13 точки и 6 борби, а Борислава Денчева допринесе с 10 точки, 4 борби и 4 асистенции.

В следващия си мач от Адриатическата лига, на 30 октомври, Монтана 2003 ще гостува на Будучност в Черна гора, а преди това монтанчанки имат мач срещу Шампион 2006 от българското първенство на 26 октомври.