Начало Пари Международното изложение за хотелско, ресторантско и кетъринг оборудване СИХРЕ започва в Интер...

Международното изложение за хотелско, ресторантско и кетъринг оборудване СИХРЕ започва в Интер Експо Център в София

49
Международното изложение за хотелско, ресторантско и кетъринг оборудване СИХРЕ започва в Интер Експо Център в София

Международното изложение СИХРЕ ще бъде организирано за 23-ти път в Интер Експо Център в София. Събитието, което ще продължи до 30 януари, обединява над 260 марки от различни точки на света и се очаква да привлече над 16 000 професионалисти от сферите на хотелиерството, ресторантьорството и кетъринга, съобщават от изложбения център.

На форума ще бъдат представени: професионално кухненско оборудване, артикули за барове и сладкарници, обзавеждане за хотели, интериорни решения и консумативи. Основната цел е да събере собственици и мениджъри на компании, инвеститори, дистрибутори и производители от сектора Хорека.

Билетите за СИХРЕ дават достъп и до свързаните мероприятия: Wine&Spirits Show (вино и спиртни напитки), #Retail Show (търговия), GastronomiX (кулинария) и технологичната зона Digital Box.

Програмата ще включва над 32 събития. Сред тях е GastronomiX – форум за висша кулинария, в който ще вземат участие известни готвачи като шеф Симеон Николов (първият българин, управлявал ресторант с Мишлен звезда), готвач на годината за 2023 г. шеф Кристиан Младенов и победителят в „Готвач на годината“ и Bocuse d’Or Bulgaria – шеф Антонио Иванов. Шеф Андре Токев ще проведе дискусия, свързана с Мишлен звездите. Digital Box е платформа, насочена към AI и дигитални решения за Хорека сектора, обхващаща маркетинг, брандинг, онлайн реклама, софтуер, анализ на данни и други. В нея ще учестуват 19 технологични компании, включително българска фирма с иновации в управлението на перални услуги и миялни машини за професионални кухни. На 29 януари ще се проведе Dibla Design Awards – официална церемония за годишните награди по интериорен дизайн, която ще събере над 800 професионалисти. Организатор е Dibla.com.

Допълнително, предстои годишна среща на Българската асоциация на професионалните готвачи и състезания за млади хлебари и сладкари.