Начало Спорт Контузия спря Григор Димитров на четвъртфинала на Откритото първенство на САЩ

Контузия спря Григор Димитров на четвъртфинала на Откритото първенство на САЩ

34
Григор Димитров
Снимка: БТА

Григор Димитров загуби от Франсис Тиафо след тежък мач, който завърши с отказване от българина поради контузия и болка. Това му попречи да продължи на турнира в Ню Йорк и да повтори успеха си от преди две години. Тогава той стигна до полуфиналите, побеждавайки Роджър Федерер.

Несполучливият мач беше осмият четвъртфинал за Димитров в Големия шлем, като той има три победи и пет загуби.

Двубоят започна със силен старт от страна на българина, който водеше с 1:0 след първия гейм. Въпреки упорството му, Тиафо се окаже по-добър и надви Димитров в първия сет с 6:3 след захватваща битка.

Във втория сет Димитров успя да се върне в играта и да спечели тайбрека с 7:5, след като изравни резултата. Всичко се разреши в третия сет, където Тиафо отново взе контрол и спечели със 6:3.

Победата на Тиафо го изравни за полуфинал с Тейлър Фриц, като ще имаме американско сблъсък в Ню Йорк, което радва публиката.