Начало Водещи Кога и къде може да гледаме мачовете от Евро 2024

Кога и къде може да гледаме мачовете от Евро 2024

59
лого Евро 2024
Снимка: UEFA

Българските зрители ще могат да проследят двубоите на най-добрите национални отбори на Стария континент в телевизионните канали NOVA, DIEMA, DIEMA SPORT 3, БНТ 1 и БНТ 3.

По традиция надпреварата ще е достъпна още в каналите от премиум пакета DIEMA XTRA, онлайн на стрийминг платформата PLAY DIEMA XTRA, в спортния портал gong.bg, както и на BNT.BG, BNTNEWS.BG/SPORT и мобилното приложение BNT NEWS.

Грандиозното начало на Евро 2024 ще бъде дадено на 14 юни в Мюнхен на един от най-модерните стадиони в света, където пред близо 70 000 по трибуните домакините на турнира от Германия ще посрещнат отбора на Шотландия.

Изключителните технически възможности на съоръжението обещават незабравимо спортно изживяване както за публиката на живо, така и за телевизионната аудитория.

Нова Броудкастинг Груп и Българската национална телевизия ще направят съпричастни към събитието българските фенове от 22:00 ч. по NOVA и БНТ 1.

По същите канали двете медии ще покажат заедно още двубоя от груповата фаза между Испания и Италия на 20 юни от 22:00 ч. и финала на първенството в Берлин на 14 юли отново от 22:00 ч. В продължение на месец всяка от двете национални медии ще излъчи по 27 мача от първенството на Стария континент.

Ето и разпределението на мачовете:

Групова фаза:

14.06.2024
Германия – Шотландия 22:00 NOVA, DIEMA SPORT 3 /БНТ 1, БНТ 3

15.06.2024
Унгария – Швейцария 16:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Испания – Хърватия 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Италия – Албания 22:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3

16.06.2024
Полша – Нидерландия 16:00 БНТ 1, БНТ 3
Словения – Дания 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Сърбия – Англия 22:00 БНТ 1, БНТ 3

17.06.2024
Румъния – Украйна 16:00 БНТ 1, БНТ 3
Белгия – Словакия 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Австрия – Франция 22:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3

18.06.2024
Турция – Грузия 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Португалия – Чехия 22:00 БНТ 1, БНТ 3

19.06.2024
Хърватия – Албания 16:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Германия – Унгария 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Шотландия – Швейцария 22:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3

20.06.2024
Словения – Сърбия 16:00 БНТ 1, БНТ 3
Дания – Англия 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Испания-Италия 22:00 NOVA, DIEMA SPORT 3 /БНТ 1, БНТ 3

21.06.2024
Словакия – Украйна 16:00 БНТ 1, БНТ 3
Полша – Австрия 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Нидерландия – Франция 22:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3

22.06.2024
Грузия – Чехия 16:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Турция – Португалия 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Белгия – Румъния 22:00 БНТ 1, БНТ 3

23.06.2024
Швейцария – Германия 22:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Шотландия – Унгария 22:00 БНТ 1, БНТ 3

24.06.2024
Албания – Испания 22:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Хърватия – Италия 22:00 БНТ 1, БНТ 3

25.06.2024
Нидерландия – Австрия 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Франция – Полша 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Англия – Словения 22:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Дания – Сърбия 22:00 БНТ 1, БНТ 3

26.06.2024
Словакия – Румъния 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Украйна – Белгия 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Грузия – Португалия 22:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Чехия – Турция 22:00 БНТ 1, БНТ 3

Елиминационна фаза:

29.06.2024
Първи осминафинал – Берлин 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Втори осминафинал – Дортмунд 22:00 БНТ 1, БНТ 3

30.06.2024
Трети осминафинал – Гелзенкирхен 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Четвърти осминафинал – Кьолн 22:00 NOVA, DIEMA SPORT 3

1.07.2024
Пети осминафинал – Дюселдорф 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Шести осминафинал – Франкфурт на Майн 22:00 БНТ 1, БНТ 3

2.07.2024
Седми осминафинал – Мюнхен 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Осми осминафинал – Лайпциг 22:00 NOVA, DIEMA SPORT 3

5.07.2024
Първи четвъртфинал – Щутгарт 19:00 БНТ 1, БНТ 3
Втори четвъртфинал – Хамбург 22:00 NOVA, DIEMA SPORT 3

6.07.2024
Трети четвъртфинал – Дюселдорф 19:00 DIEMA, DIEMA SPORT 3
Четвърти четвъртфинал – Берлин 22:00 БНТ 1, БНТ 3

09.07.2024
Първи полуфинал – Мюнхен 22:00 NOVA, DIEMA SPORT 3

10.07.2024
Втори полуфинал – Дортмунд 22:00 БНТ 1, БНТ 3

14.07.2024
Финал – Берлин 22:00 NOVA, DIEMA SPORT 3 /БНТ 1, БНТ 3

Още спортни новини – четете тук