Начало Новини Иван Алипиев и Антверп Джайънтс в първи успех за сезона, две победи...

Иван Алипиев и Антверп Джайънтс в първи успех за сезона, две победи и една загуба за българските баскетболисти в испанската втора дивизия

34

Българският баскетболен национал Иван Алипиев и неговият белгийски тим Антверп Джайънтс записаха първа победа за сезона във BNXT Лигата (първенство на Белгия и Нидерландия). Антверп Джайънтс се наложи над Йоаст Юнайтед с 82:76 (19:21, 24:19, 10:27, 29:9) като домакин в „Лото Арена“ в Антверпен в среща от третия кръг.

Иван Алипиев  реализира 4 точки и 6 борби за 16 минути на терена. Българинът е съотборниците му вече имат в актива си една победа и две загуби в шампионата, а в следващия си мач на 2 октомври ще приемат тима на Льовен.

Две победи и една загуба отбелязаха отборите на българите в първия кръг на испанската втора дивизия.

Паленсия на Димитър Димитров надигра като гост Бургос с 91:85 (21:18, 21:23, 27:27, 22:17), а българинът се отчете с 2 точки и 3 борби за 17 минути в игра.

Във втория кръг Паленсия ще се изправи срещу Гипускоа на Симеон Лепичев. На старта Гипускоа отстъпи като домакин на Бетис с 62:77 (15:11, 14:19, 19:25, 14:22), като Лепичев реализира 4 точки и 1 борба за 11 минути на терена.

Менорка, с Павлин Иванов и Емил Стоилов в състава, се наложи като домакин на Каха Рурал със 76:69 (19:13, 18:22, 20:15, 19:19). Иванов завърши с 3 точки, 1 борба и 2 асистенции за 24 минути, а Стоилов с 3 точки и 2 борби за 11 минути на терена.