Начало Спорт Григор Димитров продължава без загубен сет в Париж

Григор Димитров продължава без загубен сет в Париж

34
Григор Димитров
Снимка: БТА

Григор Димитров, десетият в схемата на турнира „Ролан Гарос“, успя да се класира за третия кръг след победа над Фабиан Марожан от Унгария с резултат 6:0, 6:3, 6:4. Това беше втората му победа на турнира.

Българският тенисист изигра мача на високо ниво и използва грешките на съперника си. Той доминираше с резултат от 5:0 в първия сет, след което Марожан успя да спечели един гейм на свой сервис.

Григор реализира сетбола и продължи с девет поредни спечелени гейма. Мачът беше спрян заради дъжд при резултат 5:3 в полза на българина.

Възобновявайки се играта, Димитров успя да затвори втория сет с гейм на нула. След това той продължи да доминира и спечели мача след няколко поредни мачбола.

Българинът завърши с 34 успешни удара и 19 непринудени грешки. Следващият му съперник ще бъде победителят от мача между Зизу Бергс и Максимилиан Мартерер.